در حال بارگذاری فایل ...
اپ طهرون دردسترسی آسان‌تر

تعمیر چشمی درب پارکینگ

تعمیر چشمی درب پارکینگ

یکی از مشکلاتی که عموم افرادی که از وسیله نقلیه شخصی برای رفت و آمد استفاده می کنند، دارند این است که برای هر مرتبه وارد شدن به پارکینگ منزل خود و یا خارج شدن از آن، مجبور هستند که از ماشین خود پیاده شوند و درب پارکینگ را باز و بسته کنند. در حالیکه با پشرفت تکنولوژی، امروزه می توان درب پارکینگ را به راحتی به سنسور و چشمی مجهز کرد و به سادگی به جای هر بار پیاده و سوار شدن از اتومیبیل، با کمک کنترل از راه دور، در را کنترل کرد. متاسفانه مانند هر وسیله دیگری، این امکان وجود دارد که این چشمی خراب شود و از کار بیفتد و نیاز به تعمیر چشمی درب پارکینگ به وجود بیاید. گاهی اوقات، انجام این تعمیرات ساده است و تقریبا هر فردی از عهده آن برمیاید اما گاهی نیاز به دانش فنی و  تخصصی دارد و نیاز به کمک خواستن از متخصص به وجود می آید. در این شرایط طهرون در به کمک شما آمده و تعمیر چشمی درب پارکینگ منزل شما را انجام می دهد. در این مقاله به تعریف چیستی چشمی درب پارکینگ، چگونگی عملکرد آن، علل خرابی و ارائه راه کارهای ساده برای تعمیر چشمی درب پارکینگ می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

 

چشمی درب پارکینگ چیست؟ عملکرد آن به چه شکل است؟

چشمی درب پارکینگ از دو المان تشکیل شده است: فوتو آی و افق دید. فوتو آی، سیستمی است که سنسور درب پارکینگ به کمک آن کار می کند. سنسورها در دو سمت درب پارکینگ قرار دارند. یکی از این سنسور ها نقش فرستانده را بر عهده دارد و RX نامیده می شود و دیگری نقش گیرنده را بر عهده دارد و TX نام دارد. فاصله این چشمی ها از سطح زمین در موارد مختلف متغیر می باشد و با برق 12 یا 14 ولتی کار می کند. با فشار دادن دکمه کنترل از راه دور (ریموت)، سیگنالی به سمت این سنسورها فرستاده می شود و فرمان باز شدن درب پارکینگ ارسال می شود. فوتو آی، مانع از بسته شدن درب پارکینگ بر روی شخص یا وسیله می شود. افق دید: هنگامی که درب پارکینگ باز است، فوتو آی ها به سمت همدیگر پیام نوری ارسال می کنند. اگر مانعی در راه این نور نباشد، درب بسته می شود اما در صورت وجود انسان یا وسیله ای در این راه، درب باز مانده و بسته نمی شود.

به طور خلاصه، چشمی های درب پارکینگ که در دو طرف درب پارکینگ و رو به روی یکدیگر نصب شده اند، با کمک ارسال اشعه مادون قرمز، یک خط نامرئی را ایجاد می کنند که اگر مانعی در این راه اعم از انسان، خودرو و ... در این مسیر قرار گرفته و این خط را قطع کنند، این خط ارتباطی قطع شده و دستور بسته شدن درب پارکنیگ داده نخواهد شد.

 

چشمی درب پارکینگ در چه فاصله ای سطح زمین قرار می گیرد؟

عموما ارتفاع مناسب چشمی درب پارکینگ، از بیست و پنچ سانتی متر الی شصت سانتی متر از سطح زمین متغیر است.

 

چشمی درب پارکینگ به چه عللی دچار اختلال و خرابی می شود؟

دلیل باز نشدن درب پارکینگ می ‌تواند به خرابی چشمی باز گردد به این صورت که اگر در مقابل چشمی قرار بگیریم، درب پارکینگ باز نشود. خرابی چشمی درب پارکینگ نیز خود علل مختلفی دارد که در اینجا برخی از این دلایل را نام خواهیم برد.

  • آب خوردگی: نفوذ آب به داخل چشمی درب پارکینگ از رایج ترین دلایل خرابی چشمی درب پارکینگ است که موجب از کار افتادن چشمی درب پارکینگ می شود. برای رفع این مشکل، پس از نصب چشمی، با کمک چسب آکواریوم، دور آن را آب بندی کنید.
  • نفوذ آلودگی به درون چشمی درب پارکینگ: آلودگی های موجود در فضا مانند گرد و غبار، آب باران و ...، در صورت نفوذ به درون چشمی درب پارکنیگ، می توانند منجر به خرابی چشمی درب پارکینگ شوند. اگر قاب چشمی کثیف شد، قاب را به آرامی و با احتیاط جدا کرده و به کمک اسپری مخصوص یا دستمال مرطوب آن را تمیز کنید. سپس به آن فرصت بدهید تا به خوبی خشک شود. پس از خشک شدن چشمی، دوباره آن را به محل اولیه خود نصب کنید.
  • قطعی سیم چشمی درب پارکینگ: ممکن است به هر دلیلی مثلا هرز و فرسوده بودن سیم ها یا دستکاری سیم ها توسط افراد مختلف، یک یا چند تا از سیم های چشمی، از جای خود بیرون آماده باشد یا دچار قطعی شده باشد که در این حالت برای تعمیر چشمی درب پارکینگ، باید از یک فرد متخصص درخواست کنید که شرایط را بررسی کرده و هر قسمتی از سیم کشی که دچار ایراد شده است را عوض کند.
  • شکستگی چشمی درب پارکینگ: اگر در اثر ورود ضربه یا برخورد با وسایل دیگر، چشمی دچار شکستگی شود، باید چشمی را تعویض کنید.
  • پایان عمر مفید چشمی درب پارکینگ: اگر عمر مفید چشمی به پایان رسیده باشد، تنها راه حل، تعویض چشمی است.
  • در معرض نور شدید و مستقیم آفتاب قرار گرفتن: اگر چشمی درب پارکینگ، از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است عملکرد چشمی، دچار اختلال شود.

 

شیوه تشخیص اختلال در عملکرد چشمی درب پارکینگ

هنگامی که درب پارکینگ بدون وجود دلیل مشخصی، باز و یا بسته نمی شود، حاکی از وجود اختلال در عملکرد چشمی است و نشان دهنده این است که باید برای تعمیر چشمی درب پارکینگ اقدام کنیم. اگر درب پارکینگ بسته نمی شود و علی رغم فشار دادن دکمه کنترل از راه دور، درب بسته نشود و یا در نیمه راه دوباره باز شود نشان از خرابی چشمی درب پارکنیگ دارد. همچنین در مقابل، اگر درب پارکینگ زمانی که مانعی وجود دارد، شروع به بسته شدن بکند نیز حاکی از خرابی چشمی است که در این حالت می تواند بسیار خطرناک باشد و به افراد یا حیوانات یا وسایل قرار گرفته در بین راه، آسیب وارد کند.

 

راهنمای گام به گام تعمیر چشمی درب پارکنیگ

با توجه به دلیل خرابی چشمی، می توانید اقدام به تعمیر چشمی درب پارکینگ کنید. اگر علت خرابی نشات گرفته از کثیفی چشمی باشد، به سادگی با کمک یک دستمال مرطوب و شوینده مناسب، اقدام به تمیز کردن لنز چشمی ها کنید تا مشکل برطرف شود. اگر فوتو آی ها در یک راستا نیستند و زاویه مناسب ندارند باید اقدام به تراز کردن آن ها کنید. در این مرحله، چشمی را با فشار دادن ریموت امتحان کنید. یکبار بدون وجود مانع و بار دیگر با وجود مانع و ببینید که آیا چشمی به صورت هوشمند و بی نقص عمل می کند یا خیر. اگر عملکرد چشمی همچنان دچار مشکل بود، معلوم است که برای تعمیر چشمی درب پارکینگ باید از کمک یک متخصص کمک بگیرید زیرا در این مرحله در صورت انجام تعمیرات توسط خودتان، ممکن است آسیب های چبران ناپذیری به سنسور وارد کنید و در نهایت ضرر بیشتری متحمل شوید. اگر نیاز به تعویض سنسور وجود داشت، مهم است که از جنس اورجینال و فابریک استفاده کنید تا در مقابل نور آفتاب و سایر صدمات مقاوم باشد. در طهرون در، امکان دسترسی به متخصصین مجرب برای شما فراهم شده است.

 

بررسی نیاز به تعمیر چشمی درب پارکینگ در یک نگاه

پس از حصول اطمینان از وصل بودن برق ساختمان و چک کردن باتری کنترل از راه دور درب پارکینگ، چشمی درب پارکینگ را کنترل می کنیم. اگر به جای ساطع کردن رنگ قرمز، چشمی ها مدام در حال چشمک زدن باشند یا قابل دید نباشند بایستی اقدام به تعمیر آن ها کنیم. عملکرد جک های اتوماتیک و فلاشر درب پارکینگ نیز باید کنترل شوند. در صورت باز و بسته شدن درب پارکینگ، خارج از زمان نرمال نیز، چشمی احتیاج به تعمیر دارد.

 

سخن آخر و جمع بندی

طهرون در، انواع خدمات و تعمیرات درب های اتوماتیک شیشه ای، کرکره هوشمند، جک‌های پارکینگ، دوربین مداربسته، دزدگیر سقف متحرک، چتر، سایه بان های دستی و برقی را ارائه می دهد و فعالیت های خود را از طراحی سیستم و ارائه پیشنهاد سامانه های گوناگون تا تامین اقلام مورد نیاز از برترین نام های تجاری دنیا و در نهایت نصب و خدمات را با بالاترین استانداردها پوشش داده است.طهرون در، طی سالیان متمادی فعالیت پر ثمر خود با آشنایی و ارائه جدیدترین فناوری های روز از معتبرترین شرکت های مطرح در عرصه ی بین المللی به بازار ایران که در بسیاری از موارد جزو پیشتازان و نخستین معرفی کنندگان سامانه های نوین کنترل تردد در ایران بوده است و همواره اصل رضایت مندی مشتریان خود در سرتاسر کشور را سر لوحه کار خود داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از مجموعه طهرون در، لطفا با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۸۱۷ تماس بگیرید.

طهرون در
درب های اتوماتیک شیشه ای، کرکره هوشمند، جک‌های پارکینگ، دوربین مداربسته، دزدگیر سقف متحرک، چتر، سایه های بان های دستی و برقی
صفحات فروشگاه
راه‌های ارتباطی
ساعت ارائه خدمت
ش
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ی
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
د
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
س
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
چ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
پ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ج
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی، پلاک ۷۷
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طهرون در می‌باشد.
طراحی شده باسایت‌ساز ویترین
سایت‌ساز ویترین