در حال بارگذاری فایل ...
اپ طهرون دردسترسی آسان‌تر

خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی

خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی

در این مقاله به یکی از رایج ترین مشکلات مرتبط با کرکره برقی که خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی است می پردازیم. وقتی که در اثر استفاده مستمر و زیاد و یا نصب غیر حرفه ای، تیغه های کرکره برقی به خوبی، نرمی و راحتی باز و بسته نمی شوند، معمولا راه حل در تراز و تنظیم کردن تیغه ها نهفته است. به تنظیم با کمک عمل رگلاژ (میزان باز و بسته شدن تیغه ها) و با استفاده از آچار، تنظیم از نوع میکروسوئیچ می گویند.

 

میکروسوئیچ کرکره برقی چیست؟

میکروسوئیچ با تحت نظر قرار دادن میزان حرکت موتور و ارتباط با چرخ دنده اصلی موتور، مقدار حرکت موتور و میزان حرکت تیغه ها را تعیین می کند. میکروسوئیچ ها هم با سیستم چرخ دنده های حرکتی موتور و هم با مدار فرمان در ارتباط هستند.

 

میکروسوئیچ چگونه حد توقف بالا و حد توقف پایین کرکره برقی را تنظیم می کند؟

معمولا در اکثر موتورها از دو میکروسوئیچ جداگانه برای حد توقف بالا و پایین استفاده می شود و برای توقف کرکره برقی در محل مورد نظر باید میکروسوئیچ را در محل مناسب قرار دهیم.

 

آچار تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی چه کاربردی دارد؟

آچار تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی، ابزاری پلاستیکی است که داخل پکیج موتور کرکره برقی وجود دارد و برای تنظیم میکروسوئیچ ها در موتور کرکره برقی و در راستای حد بالا و پایین موتور کرکره برقی استفاده می شود.

خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی

بیشتر مواقع وقتی که کرکره برقی قابلیت تنظیم خود را از دست داده باشد، لازم است میکروسوئیچ کرکره برقی تعمیر و در مواردی تعویض شود.

 

چه عواملی در خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی دخیل هستند؟

عوامل متفاوتی می توانند در خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی نقش داشته باشند. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

استفاده نکردن از پوشش درخور و مناسب برای موتور کرکره برقی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و حفظ موتور از ضربه های احتمالی

به وجود آمدن سوراخ در پوشش کاور میکروسوئیچ در موتور

تنظیم اشتباه میکروسوئیچ و تراز نبودن آن

خشکی مسیری که چرخ دنده های مرتبط با میکروسوئیچ در آن حرکت می کنند.

 

اقدامات لازم برای تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی چه هستند؟

بهتر است از ابتدای امر، نصب کرکره برقی را به افراد متخصص و مجرب بسپارید تا بعدا مشکلی برایتان پیش نیاید. در صورت بروز مشکل، برای تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی از آچار تنظیم میکروسوئیچ برقی استفاده می کنیم. جهت تنظیم ارتفاع کرکره برقی، توسط کنترل از راه دور (ریموت) ، کرکره برقی را تا محل مورد نظر بالا برده و متوقف می کنیم. آنگاه پیچ میکروسوئیچ مربوط به قسمت بالایی را می چرخانیم تا زمانی که برخورد رخ دهد. برای تنظیم میکروسوئیچ پایین نیز به همین شکل عملیات را انجام می دهیم. تنها تفاوت با حالت قبل، در این است که این عملیات را روی میکروسوئیچ مربوط به قسمت پایینی انجام می دهیم. برای تشخیص این دو، باید به دو سوراخی که در موتور کرکره برقی وجود دارد توجه کنیم. دو علامت فلشی که کنار این سوراخ ها حک شده اند، جهات متفاوتی را نشان می دهند. یکی از این دو فلش، به سمت کرکره برقی است که برای تنظیم بخش پایینی کرکره برقی استفاده می شود و فلش دیگر در جهت مخالف یعنی به سمت بالای کرکره برقی است که برای تنظیم ارتفاع و طرز ایستادن بالای کرکره برقی کاربرد دارد. برای تنظیم حد پایین موتور برای کرکره برقی، آچار تنظیم میکروسوئیچ را در راستای علامت سمت منفی که روی پیکان نقش بسته در کنار میکروسوئیچ پایین می چرخانیم. این کار را ده مرتبه انجام داده و در حین زدن ریموت به سمت پایین، میکروسوئیچ را  به سمت منفی می چرخانیم تا موتور کرکره برقی قبل از رسیدن به پایین ایستاده و دیگر با زدن ریموت به سمت پایین عکس العملی مشاهده نشود. در این مرحله، به آرامی میکروسوئیچ را در جهت مثبت بچرخانید تا وقتی که کرکره به سطح زمین برسد و تیغه های کرکره برقی کاملا بر روی هم سوار شوند. در این حالت موتور کرکره برقی برای حد پایین تنظیم می شود. برای تنظیم حد بالا نیز همین روش را در جهت دیگر به کار ببرید. توصیه می کنیم که اگر از تسلط لازم برای تعمیر و رفع خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی برخوردار نیستید از کمک متخصصان طهرون در استفاده کنید تا در اسرع وقت، به مشکل شما رسیدگی کرده و آن را برطرف کنند.

 

سخن آخر و جمع بندی

مجموعه طهرون در، انواع خدمات و تعمیرات درب های اتوماتیک شیشه ای، کرکره هوشمند، جک‌های پارکینگ، دوربین مداربسته، دزدگیر سقف متحرک، چتر، سایه بان های دستی و برقی را ارائه می دهد و فعالیت های خود را از طراحی سیستم و ارائه پیشنهاد سامانه های گوناگون تا تامین اقلام مورد نیاز از برترین نام های تجاری دنیا و در نهایت نصب و خدمات را با بالاترین استانداردها پوشش داده است. طهرون در، طی سالیان متمادی فعالیت پر ثمر خود با آشنایی و ارائه جدیدترین فناوری های روز از معتبرترین شرکت های مطرح در عرصه ی بین المللی به بازار ایران که در بسیاری از موارد جزو پیشتازان و نخستین معرفی کنندگان سامانه های نوین کنترل تردد در ایران بوده است، همواره اصل رضایت مندی مشتریان خود در سرتاسر کشور را سر لوحه کار خود داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از مجموعه طهرون در، لطفا با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۸۱۷ تماس بگیرید.

طهرون در
درب های اتوماتیک شیشه ای، کرکره هوشمند، جک‌های پارکینگ، دوربین مداربسته، دزدگیر سقف متحرک، چتر، سایه های بان های دستی و برقی
صفحات فروشگاه
راه‌های ارتباطی
ساعت ارائه خدمت
ش
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ی
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
د
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
س
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
چ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
پ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ج
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی، پلاک ۷۷
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طهرون در می‌باشد.
طراحی شده باسایت‌ساز ویترین
سایت‌ساز ویترین