در حال بارگذاری فایل ...
اپ طهرون دردسترسی آسان‌تر

تعمیر موتور توبولار کرکره برقی

تعمیر موتور توبولار کرکره برقی

موتور کرکره برقی یکی از اصلی ترین قطعات کرکره برقی است که به کمک آن، حرکت رول تیغه ها به سمت بالا و پایین ایجاد میشود و با قدرت دورانی موتور کرکره برقی حاصل میشود. یکی از اتفاقات شایع که مانع از درست کار کردن کرکره برقی میشود، خرابی موتور آن است. این موضوع به خصوص در زمانی که سرویس های دوره ای کرکره برقی انجام نشود، میتواند آزاردهنده باشد.

تفاوتی ندارد به صورت تخصصی به خرید و فروش کرکره برقی بپردازید یا به عنوان شخصی برای مغازه یا ساختمان مسکونی خود از کرکره برقی استفاده میکنید. به هر حال تعمیر موتور کرکره برقی یکی از شایع ترین مشکلاتیست که ممکن است با آن مواجه شوید. در ادامه به معرفی اجزای موتور کرکره برقی، آشنایی با موتور توبلار و موارد تاثیرگذار در خرابی و تعمیر موتور توبلار کرکره برقی پرداخته شده است.

 

انواع موتور کرکره برقی

در اولین گام برای شناخته موتور کرکره برقی، بهتر است با انواع آن آشنا شوید. در این مرحله متوجه خواهید شد از هر نوع از موتور کرکره برقی در چه مواردی استفاده میشود. همچنین به طور خلاصه ویژگی های هرکدام از انواع موتور کرکره برقی شرح داده میشوند.

موتور توبلار: یکی از ارزان ترین و ابتدایی ترین موتورهای کرکره برقی، موتورهای توبلار هستند که برای مکان های مسکونی و کم تردد مورد استفادده قرار میگیرند. این موتورها به شکل استوانه بوده و از ویژگی های اصلی آن میتوان به نصب آسان، قیمت کم، امنیت بالا اشاره کرد. این موتورها دارای ارتفاع بین 50 تا 60 سانتی متر بوده و در زمان قطعی برق نیز میتواند با به کارگیری برق اضطراری تا 30 بار نیروی حرکتی برای کرکره تامین کند.

موتور ساید: این مدل به نسبت موتور توبلار دارای قیمت بالاتری بوده و علاوه بر وزن زیادی که دارد، برای مکان های پرتردد نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این موتور فضای تقریبا زیادی را به خود اختصاص میدهد و به همین دلیل برای مکان های کوچک مانند فروشگاه ها و مغازه ها کاربرد ندارد. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد موتور ساید کرکره برقی، سر و صدای کم ناشی از باز و بسته شدن کرکره است، این موضوع حتی در زمان قطعی برق نیز به راحتی قابل مشاهده میباشد.

موتور سانترال: یکی از قدیمی ترین انواع موتور کرکره برقی، موتور سانترال است که علاوه بر هزینه بالای خرید، برای نگهداری نیز نیاز به هزینه و مهارت بالایی دارد. استفاده از موتور سانترال این روزها تا حد زیادی با سایر مدل های موتور کرکره برقی جایگزین شده است.

 

اجزا و قطعات موتور توبلار کرکره برقی

شناخت اجزا و قطعات درون موتور توبلار، کمک میکند تا در هنگام بروز مشکل راحت تر متوجه شوید که مشکل کرکره برقی ناشی از چیست و به چه صورت برطرف میشود. همچنین با شناخت اجزای کرکره برقی میتوانید مشکلات و خطاهای کوچک ایجاد شده که کارایی کرکره برقی را با مشکل رو به رو میکند، به راحتی بشناسید و در جهت رفع آنها اقدام کنید. برخی از مهم ترین قطعات موتور توبلار کرکره برقی عبارتند از:

 • ✔️ مدار الکتریکی موتور کرکره برقی
 • ✔️ درپوش موتور کرکره برقی
 • ✔️ لیمیت سوئیچ موتور کرکره برقی
 • ✔️ سیم پیچ موتور کرکره برقی
 • ✔️ گیربکس موتور کرکره رول آپ
 • ✔️ کلید دستی یا شاسی اضطراری

 

ویژگی های موتور توبلار کرکره برقی

آشنایی با ویژگی های موتور توبلار کرکره برقی میتواند به خریدار کمک کند تا پیش از خرید به مقایسه مدل های مختلف موتور کرکره برقی و انتخاب بهتر بر اساس نیازهای خود، بپردازد. در همین راستا در ادامه لیستی از مهمترین ویژگی های موتور توبلار ذکر شده اند.

 • ✔️ قیمت مناسب
 • ✔️ طول عمر مفید بالا
 • ✔️ قابلیت نصب UPS
 • ✔️ قابلیت استفاده در صورت قطع برق شهری
 • ✔️ مناسب برای استفاده در مکان های کم تردد

 

علائم خرابی موتور توبلار کرکره برقی

شاید برای همه تشخیص علائم خرابی موتور کرکره برقی به راحتی ممکن نباشد. این موضوع به خصوص زمانی که برای سرویس های دوره ای کرکره برقی از کسی کمک گرفته نمیشود، بیشتر دیده میشود. در ادامه لیستی از شایع ترین مشکلاتی که در خصوص کرکره برقی ایجاد میشود و نیاز به تعمیر موتور توبلار کرکره برقی حس میشود، بیان شده است:

 • ✔️باز و بسته شدن کرکره برقی همراه با صداهای آزاردهنده یکی از شایع ترین مشکلاتیست که در استفاده مداوم از کرکره برقی حاصل میشود. این موضوع به دلایل مختلفی از جمله تراز نبودن و نصب نادرست موتور کرکره برقی اتفاق میافتد. در چنین حالتی کمک گرفتن از تعمیرکار به منظور رگلاژ کردن و تنظیم و در صورت لزوم تعمیر موتور توبلار کرکره برقی میتواند کمک کننده باشد.
 • ✔️ مشکل در بالا رفتن یا پایین آمدن کرکره برقی، میتواند دلیلی بر انتخاب نادرست موتور کرکره برقی باشد. این موضوع به دلیل تحمل نداشتن کرکره برقی برای حرکت درب های سنگین میباشد. این مشکل به خصوص در موتور توبلار که معمولا نوع سبکی از موتور کرکره برقی شناخته میشود، دیده میشود.
 • ✔️ در صورتی که برد کرکره برقی دچار مشکل شود، سرعت باز و بسته شدن کرکره برقی قابلیت تنظیم ندارد. در چنین مواقعی نیاز به تعمیر برد و تعمیر موتور توبلار کرکره برقی احساس میشود.
 • ✔️ هنگام باز و بستن کرکره برقی به صورت دستی، درب به سختی باز شود. این موضوع به دلیل تراز نبودن سطح کرکره برقی، مشکلاتی مانند عدم توازن وزن، فشار در قسمت های مختلف در هنگام باز و بسته شدن درب و... میتواند ایجاد شود.

به طور کلی میتوان گفت تعمیر موتور توبلار کرکره برقی و سایر قطعات کرکره برقی نیازمند دقت، تخصص بالا و آشنایی کامل با قطعات کرکره برقی میباشد. بنابراین توصیه میشود برای تعمیر کرکره برقی از تعمیرکار با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

 

در تعمیر موتور توبلار کرکره برقی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

شاید یکی از دغدغه های اصلی برای کسانی که به طور تخصصی با کرکره برقی آشنایی ندارند، مواردیست که باید در قبل و هنگام تعمیر موتور توبلار کرکره برقی مورد توجه قرار دهند، اما از آنها آگاهی ندارند. به همین منظور در ادامه لیستی از مواردی که باید در زمان تعمیر موتور توبلار کرکره برقی و قبل و بعد از آن رعایت شوند، تهیه شده است:

 • ✔️ به منظور پیشگیری از خرابی موتور کرکره برقی میتوان از راهکارهای ساده ای مانند روغن کاری، استفاده از روغن های ضد یخ، تراز کردن و رگلاژ کردن درب های کرکره برقی، بررسی امنیت کرکره برقی، استفاده کرد. این موارد هرکدام میتوانند دلیلی در خرابی و ایجاد هزینه های سنگین به منظور تعمیر کرکره برقی باشند.
 • ✔️ اعزام تعمیرکار و سرویس های دوره ای کرکره برقی یکی دیگر از مواردیست که مدیران ساختمان و صاحبان کسبه باید به دقت به آن توجه کنند.
 • ✔️ در زمان تعمیر موتور توبلار، ممکن است هزینه تعمیر قطعات به طور کلی از تعویض قطعه و جایگزین کردن آن با قطعات نو بیشتر شود، بنابراین تعویض قطعات به طور کلی را میتوانید مد نظر داشته باشید.
 • ✔️ در صورتی که قطعات کرکره برقی دارای گارانتی میباشند، بهتر است برای تعمیر و سرویس های دوره ای با کارشناسان ارائه دهنده خدمات گارانتی تماس حاصل نمایید.
 • ✔️ برای اینکه هزینه های نگهداری و تعمیر موتور توبلار کرکره برقی تا حد زیادی کاهش پیدا کند، باید از کرکره برقی و محصولات با کیفیت استفاده شود. شاید در ابتدای خرید محصولات غیر اصل از پرداخت هزینه کم خوشحال باشید، اما بدون شک در طولانی مدت با افزایش هزینه های تعمیر و... میتواند این موضوع به قضیه ای جدی در افزایش هزینه ها به شمار برود.

 

هزینه تعمیر موتور توبلار کرکره برقی

هزینه تعمیر موتور توبلار کرکره برقی به عوامل مختلفی از جمله قطعات خراب شده، قطعاتی که نیاز به تعویض کامل دارند و یا باید تعمیر شوند، سرویس سایر بخش های کرکره برقی به منظور بالا بردن کیفیت خدمات، هزینه ایاب و ذهاب تکنسین، میزان تخصص فرد و... میتواند مرتبط باشد.

توصیه میشود برای تعمیر موتور توبلار کرکره برقی و یا سایر موتورها و تجهیزات کرکره برقی از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. همچنین در صورتی که نیاز به تعویض قطعات موتور توبلار کرکره برقی را احساس کردید، میتوانید با کارشناسان فروش مجموعه طهرون در به شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۹۷۸۱۷ تماس حاصل نمایید.

طهرون در
درب های اتوماتیک شیشه ای، کرکره هوشمند، جک‌های پارکینگ، دوربین مداربسته، دزدگیر سقف متحرک، چتر، سایه های بان های دستی و برقی
صفحات فروشگاه
راه‌های ارتباطی
ساعت ارائه خدمت
ش
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ی
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
د
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
س
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
چ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
پ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ج
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی، پلاک ۷۷
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طهرون در می‌باشد.
طراحی شده باسایت‌ساز ویترین
سایت‌ساز ویترین