در حال بارگذاری فایل ...
اپ طهرون دردسترسی آسان‌تر

تعمیر ریموت کرکره برقی

تعمیر ریموت کرکره برقی

تا چندسال پیش یکی از سخت ترین کارها، استفاده از کرکره های دستی سنگین برای مغازه و درب های بزرگ پارکینگ برای جا به جایی ماشین ها بود. اما با گذر زمان، کرکره های برقی و سیستم های کنترل از راه دور جای این درب های کم ایمن را گرفتند، هرچند که با گسترش استفاده از کرکره برقی کم کم مشکلات و دغدغه های جدیدی از بابت استفاده از این قطعات و تعمیر و تعویض قطعات کرکره برقی ایجاد شد. یکی از شایع ترین قطعات مرتبط با کرکره برقی که با گذر زمان فرسوده شده و کارایی خود را از دست میدهد، ریموت کرکره برقی است. در ادامه به معرفی اجزا و قطعات ریموت کرکره برقی و مواردی که باید در زمینه تعمیر ریموت کرکره برقی مورد توجه قرارگیرد، اشاره شده است.

 

اجزا و قطعات ریموت کرکره برقی شامل چه مواردی میشوند؟

ریموت کرکره برقی یکی از ساده ترین قطعات کرکره برقی به شمار میرود، اما با این حال خرابی این قطعه کوچک میتواند مشکلات زیادی را در کارکرد کرکره برقی ایجاد کند. در ادامه به معرفی قطعات داخلی ریموت کرکره برقی پرداخته شده است.

 • ✔️ برد یا مدار الکتریکی
 • ✔️ صفحه کلید
 • ✔️ لامپ LED برای نمایشگر
 • ✔️ باتری
 • ✔️ حسگر

 

علائم خرابی ریموت کرکره برقی

شاید ساده به نظر برسد و تنها عاملی که در صورت خرابی ریموت کرکره برقی به خاطر بیاورید، باز نشدن درب اتوماتیک باشد، در ادامه به مواردی دیگر از علائم خرابی ریموت کرکره برقی اشاره شده است که کمتر با آن آشنا هستید:

 • ✔️ کار نکردن و باز و بسته نشدن درب اتوماتیک یا کرکره برقی
 • ✔️ کمرنگ شدن چراغ ریموت کرکره برقی
 • ✔️ اطمینان حاصل کردن از رله دستگاه مرکزی و باز نشدن درب اتوماتیک
 • ✔️ گاهی ممکن است مشکل از جک بازویی کرکره برقی باشد نه ریموت کرکره برقی

 

عیب یابی و تعمیر ریموت کرکره برقی

عیب یابی و شناخت مواردی که میتواند در خرابی ریموت کرکره برقی موثر باشد از این نظر اهمیت دارد که میتوانید به راحتی تصمیم گیری کنید خرید قطعات نامرغوب چه مشکلاتی را میتوانند ایجاد کند. همچنین در صورتی که مشکلات کوچکی باعث اختلال در عملکرد ریموت کرکره برقی شده باشد، میتوان به رفع آنها پرداخت.

 • ✔️ اولین موردی که در زمان خرابی ریموت کرکره برقی یا ریموت کنترل باید به آن توجه کنید، چک کردن باتری ریموت است. این موضوع که ممکن است ساده و بدیهی به نظر برسد، شاید در برخی مواقع از چشمان استفاده کننده کرکره برقی دور بماند. مشکل باتری ریموت کرکره برقی تنها به تمام شدن باتری برنمیگردد و ممکن است با کوتاه شدن عمر باتری شاهد ضعف عملکرد در باز و بستن کرکره برقی را شاهد باشیم. بنابراین توصیه میشود در هر صورت برای خرید باتری ریموت کنترل از برندهای معتبر و شناخته شده استفاده کنید.
 • ✔️ در مرحله بعد؛ در صورتی که از سلامت باتری و ریموت کنترل اطمینان دارید، به بررسی چشمی درب پارکینگ بروید. ممکن است در برخی موارد به دلیل کثیف شدن چشمی پارکینگ و نشستن گرد و غبار بر روی آن، عملکرد کرکره برقی با مشکل رو به رو شود.
 • ✔️ اگر با اجزا و قطعات داخلی ریموت کنترل کرکره برقی آشنایی دارید، میتوانید با باز کردن و بررسی کردن اجزای داخلی آن؛ از سلامت ریموت کنترل اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است اجزا و قطعات داخلی ریموت کنترل کرکره برقی در اثر وارد شدن ضربه دچار شکستگی شده باشند و یا به دلیل قطعی برخی اجزا و سیم پیچی های داخلی عملکرد آن با مشکل مواجه شود. اما اگر با قطعات و عملکرد ریموت کنترل آشنایی ندارید، بهتر است از این مرحله صرف نظر کرده و با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس حاصل نمایید.
 • ✔️ از آنجایی که عملکرد ریموت کرکره برقی به واسطه دریافت و سیگنال امکان پذیر است، در صورتی که در محدوده درستی و قابل پذیرش برای دریافت سیگنال قرار نداشته باشید، ممکن است عملکرد متناسب را دریافت نکنید. در چنین حالتی ممکن است با فشار دادن دکمه ریموت کرکره برقی، درب مورد نظر باز و بسته نشود تا زمانی که در محدوده درست قرار نگرفته باشید. جدا از این مورد، ممکن در مواقعی فرستنده نصب شده خراب شده و کارکرد خود را از دست بدهد، بنابراین نیاز است که از تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

در هنگام تعمیر ریموت کرکره برقی به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • ✔️ از آنجایی که هر فرستنده دارای یک گیرنده مخصوص است، ممکن است با هر ریموت کنترلی درب باز یا بسته نشود، لذا باید از ریموت همان فرستنده استفاده شود.
 • ✔️ یکی از شایع ترین مشکلاتی که میتواند عملکرد ریموت کرکره برقی را مختل کند، آب خوردگی ریموت و برد داخلی آن میباشد، بنابراین توصیه میشود ریموت کرکره برقی را در محلی به دور از هرگونه رطوبت نگهداری کنید. از طرفی دیگر ممکن است با خرید ریموت کنترل از برندهای برتر و شناخته شده، ریموت دارای گواهی IPX باشد که مقاومت ریموت در برابر آب یا پاشش آب را تضمین میکند.
 • ✔️ تعمیر ریموت کرکره برقی علی رغم ساختمان ساده و کارکرد نه چندان پیچیده قطعه باید توسط متخصص و تعمیرکار حوزه کرکره برقی انجام شود.
 • ✔️ در صورتی که قطعه دارای گارانتی پس از فروش میباشد، بهتر است به گارانتی مراجعه شود و از اقدامات خودسرانه به منظور تعمیر قطعات جلوگیری کنید.
 • ✔️ با وجود اینکه قطعات کرکره برقی غیر اصل ممکن است قیمت پایین تری داشته باشند، اما از کیفیت پایین تری نیز برخوردارند. بنابراین توصیه میشود از قطعات اصل و با گارانتی های معتبر استفاده شود.

 

هزینه تعمیر ریموت کرکره برقی به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر ریموت کرکره برقی بسته به مشکل ایجاد شده در کرکره برقی؛ آسیب دیدن دائمی قطعات و یا نیاز به تعویض کامل قطعات و ریموت کرکره برقی میتواند متغیر باشد. از طرفی دیگر مواردی همچون هزینه ایاب و ذهاب تکنسین، میزان تخصص فرد و... میتوانند همگی هزینه تعویض و یا تعمیر ریموت کرکره برقی را افزایش یا کاهش دهند.

به طور کلی توصیه میشود برای دریافت خدمات تعمیر ریموت کرکره برقی و یا سایر قطعات و تجهیزات کرکره برقی از متخصصین این حوزه کمک گرفته شود. همچنین خرید قطعات با گارانتی معتبر میتواند در زمان شما برای یافتن تعمیرکار با تجربه صرفه جویی کند. به شما توصیه میکنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا خرید سایر قطعات و تجهیزات کرکره برقی با کارشناسان مجموعه طهرون در به شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۹۷۸۱۷ تماس بگیرید.

طهرون در
درب های اتوماتیک شیشه ای، کرکره هوشمند، جک‌های پارکینگ، دوربین مداربسته، دزدگیر سقف متحرک، چتر، سایه های بان های دستی و برقی
صفحات فروشگاه
راه‌های ارتباطی
ساعت ارائه خدمت
ش
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ی
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
د
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
س
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
چ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
پ
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
ج
۰۹:۰۰ - ۲۱:۰۰
میدان انقلاب، جمال زاده جنوبی، پلاک ۷۷
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طهرون در می‌باشد.
طراحی شده باسایت‌ساز ویترین
سایت‌ساز ویترین